To nie przesada stwierdzić, że taśma papierowa z nadrukiem może być jednym z najbardziej rekomendowanych wyborów do zaklejania kartonów. W porównaniu ze standardową taśmą plastikową nie tylko może przewyższać pod względem ekologicznym, ale też ekonomicznym. Jest przyjazna dla środowiska, nietoksyczna i biodegradowalna. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem taśmy papierowej z nadrukiem dla swoich potrzeb biznesowych – czytaj dalej, by zapoznać się z jej pełnym potencjałem i charakterystycznymi parametrami.

Czym dokładnie wyróżnia się taśmy papierowe z nadrukiem?

Temat prawidłowego (i opłacalnego) sposobu zabezpieczenia produktów do wysyłki to dziś sprawa kluczowa niemal dla każdego przedsiębiorstwa. W dobie cyfryzacji właściwie niemal każdy biznesmen poszerza swoją działalność o rynek online, a lwia część skupia się wyłącznie na e-handlu. Taki stan rzeczy generuje ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań – które nie tylko będą ekonomicznie przyjazne dla interesu firmy, ale też zgodne z trendami e-commerce. Taśmy papierowe z nadrukiem idealnie wpisują się w ten zamysł – nie tylko są faktycznie opłacalną alternatywą do zabezpieczania paczek, ale również stanowią przyjazną dla środowiska opcję.

Jako że proekologiczny charakter tej taśmy jest jednym z jej największych atutów, warto powiedzieć na jego temat nieco więcej – tym bardziej, że dzisiejszy świadomy konsument coraz większą uwagę przywiązuje do tego, by sprzedawca, u którego zdecyduje się złożyć zamówienie, również dba o kwestie środowiskowe. Taśma papierowa w odróżnieniu od tej wykonanej z polipropylenu jest w pełni przyjazna z ekologicznego punktu widzenia – nie tracąc przy tym na swojej przydatności funkcjonalnej. Również klej, którym dopełniamy taśmę, jest pozbawiony niebezpiecznych substancji – co jest kolejnym ukłonem w stronę środowiska, naszego klienta i jego grupy odbiorców.

Jaki klej do taśmy papierowej z nadrukiem możemy zaproponować w Bielprint?

  • kauczuk naturalny tzw. solvent,

  • kauczuk syntetyczny tzw. hot-melt.

Ostateczna decyzja o tym, jaki klej wybrać jest uzależniona od preferencji naszego klienta. Niemniej jednak w razie potrzeby z chęcią udzielimy fachowej porady, aby mieć pewność, że zamówiona taśma pakowa (więcej na temat oferty: https://bielprint.pl/tasma-pakowa-z-nadrukiem/) spełnia wszystkie oczekiwania zamawiającego.

Dlaczego jeszcze papierowa taśma pakowa z nadrukiem to dobry wybór?

Byłoby nieuczciwym mówić o taśmie papierowej z nadrukiem wyłącznie w kontekście jej proekologicznych zalet, gdy tak naprawdę jest to tylko jeden z wielu atutów, jakie posiada. Innym, niezwykle ważnym z praktycznego punktu widzenia jest jej wytrzymałość po naklejeniu, połączona z łatwością urywania w czasie pakowania. To naprawdę wielki plus, który zostanie doceniony przede wszystkim przez osoby zajmujące się w firmie właśnie przygotowaniem towaru do wysyłki – a jak wiadomo zadowolenie pracownika, przekłada się na lepszą wydajność całej firmy. Warto również wspomnieć, iż dzięki wykonaniu z papieru takie taśmy dają możliwość używania bezpośrednio na nich długopisu, czy markera – kolejne ułatwienie dla pracy magazynu w firmie.

Jak wygląda najpopularniejsza wersja taśmy papierowej z nadrukiem?

  • szerokość – 50 mm,

  • długość – 60 m,

  • kolor – jasno-brązowy.

Oczywiście zestawienie tych cech wyglądu nie jest wiążące i w naszej drukarni jak zwykle wychodzimy naprzeciw potrzebom różnych klientów, oferując taśmy papierowe z nadrukiem w mniej standardowych wymiarach, czy też w kolorze białym. Trzeba jednak zauważyć, że odcień jasnobrązowy absolutnie nie jest przypadkowo tak popularny – ten kolor właśnie kojarzy się bezpośrednio z „eko” charakterem taśmy, co jeszcze bardziej podkreśla zielone nastawienie marki.

Taśma papierowa z logo – wartość dodana wizerunku firmy

Wszystkie taśmy z nadrukiem w firmie Bielprint wykonane są z wysokiej jakości materiału i te papierowe nie są wyjątkiem. Dodając do tego możliwość wydrukowania na powierzchni taśmy logo, czy sloganu sprawia, że pełni nie tylko funkcje użytkowe podczas pakowania i zabezpieczenia towarów, ale równocześnie jest to naprawdę sprytny sposób na promocję firmy. Zastosowanie tak obrandowanej taśmy do zaklejania pudełek może nie tylko poprawić wizerunek marki, ale również przynieść szeroki wachlarz efektów reklamowych.

Już od złożenia pierwszego zamówienia na taśmy papierowe z nadrukiem można zauważyć większy zwrot z marketingu za każdą wydaną złotówkę. Znacznie też łatwiej jest również zmienić treść wiadomości na taśmie, niż w przypadku innych, bardziej kosztownych materiałów reklamowych na przykład dostosowując treść do konkretnych wydarzeń w kalendarzu e-commerce (Black Friday, świąteczne wyprzedaże i tak dalej). Te zmieniające się komunikaty mogą być przekazywane w opłacalny sposób i dają perspektywę ponownego zakupu już przy wsparciu samego komunikatu promocyjnego, który pojawia się na papierowej taśmie.