Taśma pakowa z Nadrukiem

taśma pakowa z nadrukiem

Taśma pakowa z nadrukiem – specyfikacja

Taśmy klejące z nadrukiem są doskonałym sposobem zabezpieczenia Twoich przesyłek, a dodatkowo spełniają ważną funkcję reklamową Twojej firmy, pozytywnie wpływając na jej wizerunek.
Najważniejszą rzeczą nad jaką trzeba się zastanowić jest dobór rodzaju kleju. W zależności od zastosowania i warunków pracy wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje klejów:

  1. Klej akrylowy – najpopularniejsze i najtańsze rozwiązanie, doskonale nadaje się do klejenia kartonów i folii, jednak traci swoje właściwości przy niskich temperaturach bliskich 0*C. Jeśli jednak taśma jest używana w temperaturach dodatnich powyżej 10*C, taśma ta doskonale się sprawdzi.
  2. Klej Hot-Melt -jest to klej na bazie kopolimeru etylenu z octanem winylu z dodatkiem wosków. Dzięki nim klej ten jest bardziej lepki a temperatura jego pracy ulega obniżeniu.
  3. Klej Solvent – klej na bazie kauczuku naturalnego. Najmocniejszy klej, nadaje się do pracy w niskich temperaturach bliskich 0*. Nie traci on swoich właściwości. Jest też zdecydowanie droższy od dwóch pierwszych pozycji. Taśmy z tym klejem mają wysoki początkowy współczynnik przyczepności.

Istnieje możliwość zamówienia taśmy z klejem cicho rozwijalnym, oznacza to że przy rozwijaniu taśma nie wydaje charakterystycznego dla niej dźwięku, nie trzeszczy. Poprawia to na pewno komfort pracy, ale opcja ta jest dodatkowo płatna.

Na taśmach pakowych drukujemy maksymalnie 4 kolory. Przy pierwszym zamówieniu należy wykonać matrycę jednak przy zamówieniu jednokolorowego nadruku koszt matrycy pokrywamy my. Do wyboru jest taśma biała lub przeźroczysta, natomiast zdecydowanie ładniej nadruk wychodzi na taśmie białej, a wybór ten nie ma wpływu na cenę. Jednak ostateczna decyzja należy do klienta.

Standardowa szerokość rolek wynosi 48mm ale na życzenie klienta możemy wykonać szersze, maksymalnie 150mm. Podobnie jest z długością, standardem jest nawój 60m ale na życzenie klienta możemy nawinąć więcej metrów na jedną rolkę.

Wielu producentów jako jednostkę długości przy taśmach stosuje jardy zamiast metrów, należy o tym pamiętać gdy otrzymują Państwo wycenę ponieważ 1yd=0,91m. I tak np. na taśmie 60yd jest nawinięte niecałe 55m
Jeżeli taśmy pakowe będą wystawione przez dłuższy okres na działanie promieni słonecznych, wtedy należy je zabezpieczyć specjalną powłoką przeciw UV aby nadruk nie wyblaknął.

Taśma pakowa z nadrukiem pakowana jest w zgrzewki po 6 sztuk a następnie w kartony po 6 takich zgrzewek co daje nam 36 rolek w jednym kartonie. Czas produkcji pakietu 360rolek wynosi około 2 tygodni od momentu zaakceptowania projektu graficznego. Wysyłka tych 360 rolek kosztuje 32zł netto w dowolne miejsce na terenie Polski.

Taśma pakowa z nadrukiem – wycena

Jeśli chcą Państwo poznać dokładną wycenę prosimy o telefon: 33 810 48 33 lub maila: biuro@bielprint.pl
Proszę wtedy podać nakład, rodzaj kleju i ilość kolorów nadruku.

Zapraszamy do współpracy.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy taśma pakowa z nadrukiem nie straci swoich właściwości przy pracy w niskich temperaturach?

– Nie, pod warunkiem że zastosujemy klej inny niż akrylowy, a najlepiej sprawdzi się taśma z klejem SOLVENT czyli tak zwany kauczuk naturalny. Właśnie ten klej jest przeznaczony głównie do pracy w niskich temperaturach.

2. Czy taśma pakowa z nadrukiem nadaje się do klejenia woreczków foliowych?

– Oczywiście że tak, pod warunkiem że podłoże nie jest zatłuszczone ani zakurzone.

3. Jaka jest średnica wewnętrzna gilzy i czy taśma ta pasuje do typowych dyspenserów?

– Taśmy pakowe nawijamy na standardowe gilzy o średnicy 76mm i idealnie pasują one do typowych dyspenserów.

4. Czy za każdym razem jak będę zamawiać taśmę trzeba robić matrycę?

– Nie. Matrycę wykonuje się tylko przy pierwszym zamówieniu. Jest ona wielokrotnego użytku i będzie używana do kolejnych zamówień tak długo aż się nie zużyje. Chyba że zajdzie potrzeba zmiany loga lub treści na taśmie, wtedy należy wykonać nowe polimery.

5. W jakiej formie mam przygotować projekt?

– Projekt nadruku jest bezpłatny i wystarczy wysłać do nas logo firmy lub informację jakie elementy mają się znaleźć na taśmie, a nasz grafik przygotuje dla Państwa bezpłatną wizualizację którą otrzymacie na maila. Oczywiście będzie jeszcze możliwość nanoszenia poprawek do momentu, aż projekt będzie dla Państwa idealny. Po takim zatwierdzeniu projektu wykonujemy matrycę i zaczynamy proces produkcji.