Taśma pakowa z nadrukiem to produkt nieskomplikowany i dość zwyczajny, ale może zamienić się w narzędzie pomocne nie tylko w zabezpieczeniu towarów, ale i w marketingu firmy. Jednak, aby tak się stało, konieczne jest zrozumienie pewnych kluczowych aspektów, które będą mieć ostateczny wpływ na jej design i funkcjonalność.

Taśma pakowa z nadrukiem – o czym pamiętać przy składaniu zamówienia?

Niektórzy mogą być zaskoczeni, jak wiele czynników decyduje o końcowej formie zamawianej taśmy. Jednak chcąc w istocie wykorzystać jej pełen potencjał i czerpać wszystkie korzyści z taśmy pakowej z nadrukiem – warto poświęcić chwilę czasu na rozeznanie się w temacie, by finalny produkt był zgodny z oczekiwaniami.

Najważniejsze kwestie dotyczące wyboru taśmy z nadrukiem są następujące:

  • dobór rodzaju kleju,

  • paleta barw nadruku,

  • szerokość i długość,

  • stopień przeźroczystości,

  • dodatkowe funkcje jak ochrona przed promieniami UV.

Oczywiście służymy fachową poradą w odniesieniu do każdej z tych zmiennych, niemniej jednak ogólne pojęcie na temat specyfiki technicznej, którą wyróżniają się taśmy pakowe z nadrukiem, znacząco ułatwia cały proces realizacji zamówienia.

Dobór rodzaju kleju do pakowej taśmy z nadrukiem

Bez kleju taśma nie mogłaby spełniać swojej zasadniczej roli, jaką jest kompleksowe zabezpieczanie przesyłek. Przy doborze tego najbardziej odpowiedniego najważniejsze jest odpowiedzieć sobie na pytanie o to, po co i w jakich warunkach z danej taśmy w ogóle będzie się korzystało. Na tej podstawie można dokonać właściwego doboru jednego z trzech podstawowych klejów.

Klej typu Solvent

Jeśli taśma pakowa z nadrukiem będzie mieć do czynienia z naprawdę niską temperaturą (nawet do ~ 0 °C) – ten klej na bazie kauczuku naturalnego pozwoli jej zachować właściwości. To najmocniejszy typ, stąd zrozumiałe jest, że kosztuje więcej niż dwa rodzaje, które omówimy poniżej. Warto w niego zainwestować, jeśli chce się posiadać taśmy klejące z wysokim współczynnikiem przyczepności.

Klej Hot-Melt

Klej charakteryzujący się bardzo wysokim poziomem lepkości. To zasługa tego, iż mamy do czynienia z substancją na bazie składników takich jak:

  • kopolimer etylenu,

  • octan winylu,

  • woski.

Dzięki obniżonej lepkości klej holt-melt również nadaje się do pracy w niższej temperaturze, aczkolwiek nie tak niskiej jak w przypadku typu Solvent.

Klej akrylowy

Najczęściej wybieranym, a zarazem najtańszym rozwiązaniem jest klej akrylowy. Popularny i bardzo przystępny cenowo, ale niestety zawodny przy niskich temperaturach. Warto jednak wybrać na taśmy z nadrukiem właśnie ten typ kleju, jeśli wiadomo, że będzie ona wykorzystywana tam, gdzie temperatura będzie oscylować powyżej 10°C – wtedy jak najbardziej się sprawdzi.

Warto również wspomnieć, iż w ofercie Bielprint istnieje również możliwość zamówienia taśmy z nadrukiem, która nie trzeszczy przy odwijaniu – co jest zasługą zastosowania kleju cicho rozwijalnego. Mimo nieco wyższej ceny wiele firm decyduje się na ten dodatkowy atut z powodu komfortu, jaki wnosi do codziennego korzystania z taśmy firmowej.

Taśma pakowa z nadruki – wymiary, kolory, funkcje dodatkowe

Jak wspomniano – dobór kleju do taśmy ma największe znaczenie, niemniej jednak pozostałe właściwości również są ważne do rozpatrzenia. Patrząc na taśmy pakowe z nadrukiem w kontekście brandingowym, konieczne jest uwzględnienie tego, jak będzie się prezentować. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, zapewniamy możliwość wykonania nadruku na taśmie pakowej w maksymalnie czterech kolorach, gdzie bazą jest warstwa biała bądź przeźroczysta – w zależności od specyfiki projektu i preferencji osoby zamawiającej. Z chęcią służymy pomocą w doborze najlepszego projektu – zapraszamy w tym celu do kontaktu.

Na dobór samego nadruku i jego kolorów będzie mieć również wpływ niewątpliwie wymiar taśmy. Im szersza – tym na bardziej wymyślne nadruki można sobie pozwolić, przy zachowaniu czytelności i estetyki wykonania. Tutaj również dbamy o pełną satysfakcję z finalnie otrzymanego produktu i jesteśmy elastyczni względem wymiarów oferując następujące opcje wymiarów rolek:

  • szerokość: od 48mm (w standardzie) do 150mm,

  • długość: od 60m do ilości metrów preferowanej przez klienta.

Warto również poświęcić dwa zdania kwestii odporności taśm na promienie UV. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku, gdy ma się wiedzę, iż paczki nimi zabezpieczone, bądź też same taśmy mogą być przez dłuższy czas wystawione na działanie promieni słonecznych. W takich przypadkach wystarczy zabezpieczyć nadruk specjalną powłoką, która zapobiega jego blaknięciu.

Reasumując, najważniejsze jest to, aby przed złożeniem zamówienia na taśmy pakowe z nadrukiem skontaktować się z nami, a wtedy z całą pewnością uwzględnimy w ich realizacji wszystkie szczegóły, które przełożą się na to, że finalny produkt w 100% zgodny z oczekiwaniami.