Worki na Opony z Nadrukiem

Worki na opony z nadrukiem – specyfikacja

Worki wykonane są z folii LDPE-regranulat o standardowej grubości 30my ale na życzenie klienta możemy zrobić grubszą folię. Folia LDPE-regranulat jest folią uzyskiwaną w większości z odzysku i innych odpadów foliowych. Dzięki temu koszt produkcji takiej folii jest stosunkowo niewielki ale za to folia taka nie może posiadać między innymi atestu do żywności dlatego stosuje się ją między innymi do worków na opony, węgiel itp. Oczywiście na życzenie klienta możemy wykonać worki z oryginalnego surowca ale wtedy cena jest dużo wyższa.

Proponowany rozmiar worka to 100×105 cm – wchodzą do niego dwie opony 17″ lub jedna większa.
Minimalny nakład to 5000 sztuk. Nadruk wykonujemy metodą potokową. Najbardziej popularną konfiguracją jest worek niebieski z czarnym nadrukiem ale na życzenie klienta możemy zmienić tą konfigurację.

Przeznaczenie

Worki przeznaczone są do pakowania opon samochodowych. Pełnią funkcję ochronną przed warunkami atmosferycznymi i promieniami UV. Dodatkową cechą worków z nadrukiem jest reklama, będą one wpływać korzystnie na Państwa markę oraz podniosą prestiż firmy.

Matryca

Przy pierwszej realizacji należy doliczyć koszt matrycy. Trzeba wziąć pod uwagę że jeśli klient chce mieć więcej kolorów nadruku niż jeden to trzeba wykonać osobną matryce dla każdego koloru. Cena matrycy zależy od jej powierzchni i dlatego im większe pole zadruku tym matryca droższa. Średni koszt matrycy dla jednego koloru wynosi około 250-300zł netto (przy średniej powierzchni zadruku).

Worki na opony z Nadrukiem – Wycena

Jeśli chcą Państwo poznać dokładną wycenę prosimy o telefon: 33 810 48 33 lub maila: biuro@bielprint.pl Proszę wtedy podać nakład, kolor worka oraz ilość kolorów nadruku.

Zapraszamy do współpracy.

worki na opony z nadrukiem

Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy matrycę raz wykonaną można używać w przyszłości i na jak długo starcza?

– Oczywiście że tak, matryca jest wielokrotnego użytku i jeżeli przy następnym zamówieniu nie zmieni się nadruk to w zasadzie można z tej matrycy korzystać bez końca. Oczywiście nawet matryca ma swoją żywotność i kiedyś w końcu się zużyje ale to się bardzo rzadko zdarza bo taka matryca starcza na kilka milionów odbić.

3. Jaki jest czas realizacji całego zamówienia?

– Średni czas realizacji to około 2-3 tygodnie. Oczywiście każde zamówienie jest indywidualnie przez nas rozpatrywane i planowane dlatego też powyższy czas jest przybliżony. Jeśli chodzi o worki na opony z nadrukiem to dokładny czas realizacji zależy między innymi od nakładu i od tego czy jest to nowe zamówienie czy ponowienie (przy nowym zamówieniu należy wykonać matrycę którą dostarcza nam firma zewnętrzna – im też zajmuje to kilka dni roboczych).

4. Czy proponowana przez Państwa grubość 30my jest wystarczająca?

– Z doświadczenia możemy powiedzieć że jeszcze nie zdarzyła nam się sytuacja w której klient by narzekał na to że worki są za cienkie, trzeba sobie zadać pytanie do czego ten worek będzie służył? A będzie służył do owinięcia koła aby się nie pobrudził w bagażniku. Raczej nikt nie nosi takiego koła trzymając za worek tylko za całe koło dlatego też uważamy że 30my w zupełności wystarczy. Chociaż kilka razy trafili nam się klienci którzy zamówili sobie grubszą folię. Najgrubsze worki na opony z nadrukiem jakie robiliśmy miały grubość 50my i były wykonane z oryginalnego granulatu. Worek wyglądał bardzo prestiżowo ale i cena była kilkukrotnie wyższa.

5. Czy worki na opony z nadrukiem są na rolkach czy cięte?

– Tak na dobrą sprawę to klient może zdecydować czy jego worki na opony z nadrukiem mają być pocięte czy też nie. Jeżeli klient wybierze opcję z pocięciem to worki takie są układane na sobie po 10 sztuk i rolowane. Natomiast jeśli klient chce mieć w rolce do rozwijania to takie robimy, dodatkowo posiadają one perforację do odrywania pojedynczych sztuk.

6. Czy worki na opony z nadrukiem mogą być w różnych kolorach?

– Tak, w zasadzie możemy wykonać dowolny kolor folii ale wiąże się to z pewnymi niedogodnościami. Chodzi o to że nie na każdym kolorze worka nadruk wyjdzie ładny czy też czytelny. Nie zawsze też jesteśmy w stanie wyprodukować dokładnie taki odcień danego koloru jak by sobie tego życzył klient. Trzeba pamiętać że folia jest robiona po części z odpadów innych produktów foliowych które wcześniej już miały jakiś kolor i teraz mimo dodania pigmentu kolor może się nieco różnić.