Woreczki jednorazowe z Logo

woreczki jednorazowe z logo
woreczki jednorazowe z logo

Spis treści:

1. Rozmiary woreczków
2. Nadruk
3. Wycena
4. Najczęściej zadawane pytania

Woreczki jednorazowe z logo wykonane są z folii polietylenowej o wysokiej gęstości, dzięki czemu nie muszą być grube aby spełnić swoją funkcję. Stosuje się je przede wszystkim w piekarnictwie do pakowania różnego rodzaju wypieków. Woreczki jednorazowe z logo bardzo często używane są też w sklepach spożywczych do pakowania materiałów sypkich jak cukierki czy wafelki.

Woreczki jednorazowe z logo – rozmiary:

14x4x32 cm
14x4x35 cm
14x4x38 cm
18x4x35 cm
18x4x38 cm
18x4x45 cm
18x4x50 cm
* Istnieje możliwość wykonania rozmiaru dedykowanego specjalnie pod klienta ale wtedy należy się liczyć ze zwiększeniem minimum produkcyjnego który jest ustalany w oparciu o rozmiar woreczka i inne jego parametry.
* pierwszy parametr czyli np. 14 odnosi się do szerokości woreczka ze złożonymi zakładkami
* drugi parametr do szerokość zakładki bocznej, po 4cm z każdej strony
* trzeci parametr czyli na 32cm to wysokość woreczka.
Podsumowując, woreczek w rozmiarze 14x4x32 będzie miał szerokość 22cm – po rozłożeniu zakładek bocznych.

Nadruk:

Jeśli chodzi o Woreczki jednorazowe z logo to możliwy jest nadruk maksymalnie do 4 kolorów. W przypadku zakupu kilku różnych rozmiarów woreczków istnieje możliwość wykonania wspólnej matrycy dla wszystkich rozmiarów dzięki czemu koszty matryc ulegają znacznemu obniżeniu. Standardowa grubość jaką stosujemy to 10my ale na życzenie klienta możemy wykonać grubsze woreczki, a minimalny nakład wynosi 30.000 sztuk z danego rozmiaru.

Jeżeli taka ilość woreczków wydaje się zbyt duża to warto zastanowić się nad woreczkami foliowymi z folii LDPE. Minimum produkcyjne dla tych woreczków wynosi 10.000 sztuk i są one grubsze ponieważ zaczynają się od 25my wzwyż.

Przy pierwszym zamówieniu do ceny woreczków należy doliczyć koszt matrycy. Przy projektowaniu nadruku należy pamiętać o tym że trzeba będzie wykonać tyle matryc ile będzie kolorów nadruku. Każdy kolor ma swoja matrycę. Jeżeli pierwotny projekt nadruku posiada kilka różnych kolorów a pole zadruku jest dosyć spore to można rozważyć opcję redukcji ilości kolorów po to aby zmniejszyć ilość matryc potrzebnych do wykonania nadruku. Takim sposobem zmniejszamy koszt całkowity danego zamówienia.
Woreczki jednorazowe HDPE są najtańszym opakowaniem jednorazowym dostępnym na rynku.

Woreczki jednorazowe z logo – wycena:

Jeśli chcą Państwo poznać dokładną wycenę prosimy o telefon: 33 810 48 33 lub maila: biuro@bielprint.pl
Proszę wtedy podać rozmiar, nakład i ilość kolorów nadruku.

Zapraszamy do współpracy.

 

Najczęściej zadawane pytania:

1. Jeżeli minimum produkcyjne wynosi 30.000 sztuk to czy mogę zamówić 3 różne rozmiary po 10.000 sztuk każdy?

– Tak, ale pod warunkiem że szerokość każdego z tych woreczków będzie taka sama. Np. 14x4x26, 14x4x32 oraz 14x4x38. Wtedy można tak zrobić. Pozostaje jeszcze kwesta wielkości matrycy, projekt musiałby być przystosowany do najmniejszego woreczka tak aby mógł być nadrukowany na największym.
Nie można wykonać szablonu nadruku na woreczku większym i tej matrycy użyć do mniejszego bo nie będzie pasować. Matryca po prostu będzie za duża.

2. Czy matrycę raz wykonaną można używać w przyszłości, a jeśli tak to na jak długo starcza?

– Oczywiście że tak, matryca jest wielokrotnego użytku i jeżeli przy następnym zamówieniu nie zmieni się nadruk to w zasadzie można z tej matrycy korzystać do woli. Oczywiście nawet matryca ma swoją żywotność i kiedyś w końcu się zużyje ale to się bardzo rzadko zdarza bo taka matryca starcza na kilka milionów odbić.

3. Jaki jest czas realizacji całego zamówienia?

– Średni czas realizacji to około 2-3 tygodnie. Oczywiście każde zamówienie jest indywidualnie przez nas rozpatrywane i planowane dlatego też powyższy czas jest przybliżony. Dokładny czas realizacji zależy między innymi od ilości kolorów, od tego czy jest to nowe zamówienie czy ponowienie (przy nowym zamówieniu należy wykonać matrycę którą dostarcza nam firma zewnętrzna – im też zajmuje to kilka dni).

4. Czy proponowana przez Państwa grubość 10my jest wystarczająca, czy lepiej kupić grubsze?

– Wszystko zależy od tego do czego będą używane te woreczki. Jeśli np. do chleba to jak najbardziej taka grubość wystarczy, ale jeśli chcą państwo tak pakować towar o wadze kilku kilogramów to tutaj 10my może już okazać się zbyt mało i należałoby wykonać nieco grubsze.

5. Czy woreczki jednorazowe z logo posiadają atest do kontaktu z żywnością?

– Oczywiście że tak, podobnie zresztą jak papiery do żywności.