Codzienność sprzedawcy to daleko więcej niż tylko dbanie o stany magazynowe, atrakcyjne przedstawienie oferty, czy właściwe rozliczenie się z fiskusem. Rozważny przedsiębiorca nie zapomina o szczegółach, które choć na pierwszy rzut oka wydają się być mniej znaczące, to finalnie mogą być kluczowym szczegółem w całym wachlarzu elementów przekładających się na jakość świadczonych usług. Papier pakowy z nadrukiem jest jednym z takich elementów.

 

Jego głównym zamysłem jest dodatkowe, użytkowe zabezpieczenie towaru. W dzisiejszych czasach jednak ta funkcja może być poszerzona o nieocenione walory estetyczne, które mają również spore znaczenie w zakresie marketingowym. Jak wykorzystać potencjał papieru pakowego i o czym pamiętać podczas składania zamówienia na ten produkt? Spójrzmy na najważniejsze punkty, które pomagają lepiej zrozumieć temat.

1. Papier pakowy z nadrukiem jest tani i przyjazny dla środowiska.

Aktualnie niska cena przy równoczesnym zachowaniu pro-ekologicznej postawy to jedna z najbardziej pożądanych właściwości produktów dla każdego przedsiębiorcy. Dostępne w naszej ofercie papiery pakowe z nadrukiem spełniają te wymagania, co czyni je wysoce atrakcyjnym wyborem do wielu zastosowań. Od owijania butelek w sklepie monopolowych, po dodatkowe zabezpieczenie butów w sklepie obuwniczym.

Taki walor wynika z fakt, że są to papiery częściowo produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu, co czyni je tak tanim i przyjaznym dla środowiska wyborem. Warto jednak zaznaczyć, że z tego powodu nie można stosować papieru pakowego z nadrukiem w zastosowaniach wymagających atestu do kontaktu z żywnością – gdyż produkty recyklingowane nie są w stanie takiego uzyskać. Warto jednak zapoznać się z pełną oferta Bielprint, która obejmuje również propozycje do takich zadań.

2. Realizacja zamówienia na papiery pakowe z nadrukiem trwa około 2 tygodnie.

To ważna informacja, która pozwoli odpowiednio zaplanować strategię działania. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy dwa tygodnie to krótki, czy długi czas realizacji – bo to dość subiektywna kwestia. Pewne jest, że jest to czas wymagany, aby papiery pakowe z nadrukiem zostały wykonane zgodnie z zachowaniem najlepszych praktyk i w efekcie stanowiły pełną odpowiedź na wymagania klienta. Nie można jednak jednoznacznie powiedzieć, czy zamówienie zostanie zrealizowane szybciej, czy nieco dłużej, gdyż jest kilka czynników wpływających na końcowy termin finalizacji.

 

Co przede wszystkim wpływa na czas realizacji zamówienia na papiery pakowe z nadrukiem?

  • Ilość kolorów nadruku,
  • status zamówienia (nowe lub ponowienie).

 

W przypadku ponowienia zamówienia na papiery pakowe z nadrukiem realizacja trwa zawsze nieco krócej, co wynika z faktu, że zwykle nie ma potrzeby wykonania nowej matrycy. To, co możemy zapewnić to, że przy każdym zamówieniu dokładamy największych starań, aby odbywało się możliwie jak najszybciej, przy zachowaniu wysokiej jakości produktu – co ma najwyższą wartość.

 

3. Papiery pakowe z nadrukiem są produkowane z wykorzystaniem nowoczesnych, sprawdzonych i dopasowanych do produktu metod.

Choć same papiery pakowe z nadrukiem zdają się być produktem z wiekową tradycją to już proces ich produkcji w dzisiejszych czasach jest na zgoła wyższym poziomie niż kiedyś. Aby świadczyć najwyższej jakości usługi, wykorzystuje się kilka sprawdzonych metod, których dobór zwykle zależy od wybranego koloru.

Białe papiery pakowe z nadrukiem mogą powstać przy wykorzystaniu metody potokowej, w przypadku koloru brązowego papier posiada zwykle wyższą gramaturę, co generuje potrzebę skorzystania z metody druku offsetowego.

Warto dodać, że w druku offsetowym właściwie nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o kolor nadruku na papierze – choć te bardziej niestandardowe wybory zwykle wiążą się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty. Trzeba jednak przyznać, że już w standardowej palecie kolorów jest sporo do wyboru poza klasyczną czernią np. czerwony, zielony, czy magenta.

4. Papiery pakowe z nadrukiem można wykorzystać do wachlarza różnych zastosowań.

Warto na koniec powiedzieć więcej na temat tego, jak wiele możliwości zastosowań dają papiery pakowe z nadrukiem – co pozwoli ostatecznie zrozumieć ich popularność i w pełni wykorzystać dla swojego biznesu.

Jeśli prowadzisz kwiaciarnię lub podobny biznes – z powodzeniem możesz wykorzystać ten produkt do zabezpieczenia roślin i kwiatów. Takie zawijanie nie tylko zostanie docenione przez klientów ze względu na ochronną rolę papieru, ale też estetyczny charakter. Tym bardziej, gdy na powierzchni osłony będzie widoczne logo Twojej firmy.

Ogromną popularnością cieszy się również papier pakowy z nadrukiem wśród e-przedsiębiorców, którzy z jego pomocą dopełniają paczki z zamówioną przez klienta zawartością. To bardzo dobrze rezonuje, jeśli chodzi o branding marki, poza tym, że pełni niecenioną rolę zabezpieczającą.

Jedynym ograniczeniem zastosowania papieru pakowego z nadrukiem jest to, że nie może pozostawać w bezpośrednim kontakcie z żywnością. Poza tą kwestią niebo jest granicą, jeśli chodzi o wykorzystanie tego jakże wszechstronnego produktu.