Papier Powlekany z Logo

papier powlekany z nadrukiem
papier powlekany z logo

Rodzaje powłoki

1.POWŁOKA SILIKONOWA:

która jest stosunkowo nowym rodzajem powłoki. Powłoka ta jest tańsza od powłoki polietylenowej ale za to ma nieco wyższą gramaturę. Papier silikonowy powstaje dzięki wtopieniu cienkiej warstwy silikonu na papier. Taki papier posiada atest do kontaktu z żywnością. Najbardziej popularny jest papier o gramaturze 45-50g/m2

2.POWŁOKA POLIETYLENOWA (PE):

stosowana jest już od dłuższego czasu. Papier powlekany polietylenem powstaje dzięki nałożeniu(wtopieniu) cienkiej warstwy polietylenu na papier. Ten papier posiada atest do żywności, jego standardowa gramatura to 40g/m2 ale są też papiery o niższej gramaturze. Najbardziej popularny jest jednak papier PE 30+10 – czyli 30g papieru + 10g powłoki.

Papiery powlekane stosuje się wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z wilgocią a więc głównie w przemyśle spożywczym do pakowania mięs, wędlin, serów a także w przemyśle piekarniczym do pakowania ciast, ciastek, pączków i innych tego tupu wyrobów. Jeśli chodzi o kolor papieru powlekanego to występuje on w dwóch wariantach, białym i brązowym, przy czym brązowy jest nieco droższy.

Papier powlekany z logo – Atest i nadruk

Obydwa papiery posiadają atest do żywności i doskonale nadają się do pakowania tłustych i wilgotnych produktów. Papier powlekany z logo używany jest do pakowania mięs, wędlin, serów, wyrobów cukierniczych itp. Maksymalna ilość kolorów którą można nadrukować to 4. Na papierach drukujemy z Pantona tak więc najlepszym sposobem określenia tego jaki kolor nadruku Państwo sobie życzą jest podanie jego numeru. Ewentualnie nasz grafik może też dobrać odpowiedni kolor.

Matryca

Przy pierwszym zamówieniu należy wykonać matryce. Aby poznać ich koszt należy nam podać rozmiar arkusza lub szerokość rolki. Matryce są wielokrotnego użytku dlatego przy kolejnych zamówieniach ich koszt jest już pomijany, chyba że zmieniamy logo – wtedy trzeba zrobić nowe matryce.

Papier powlekany z Logo – wycena

Jeśli chcą Państwo poznać dokładną wycenę prosimy o telefon: 33 810 48 33 lub maila: biuro@bielprint.pl
Proszę wtedy podać nakład i ilość kolorów nadruku.

Zapraszamy do współpracy.

 

Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy papier powlekany z logo posiada atest do kontaktu z żywnością?

– Oczywiście że posiada, tak samo jak papier półpergamin oraz bibuła. Tylko zwykły papier pakowy który jest produkowany po części z makulatury nie posiada takiego atestu.

2. Ile sztuk arkuszy mieści się w jednym kilogramie papieru?

– Wszystko zależy od tego jaki będzie rozmiar arkusza, im większy wybierzemy rozmiar, tym mniej będzie arkuszy w kilogramie. Dla przykładu: papier półpergamin z logo w rozmiarze 40x60cm będzie zawierał około 100 sztuk arkuszy w jednym kilogramie.

3. Czy obie strony papieru są powlekane?

– Nie, tylko jedna strona jest powlekana a na drugiej umieszczamy nadruk, Jeśli by obie strony było powleczone to nie dało by się na takim papierze nic nadrukować.

– Przede wszystkim w przemyśle spożywczym do pakowania mokrych i tłustych produktów takich jak sery, wędliny, mięsa, ryby…

5. Czy można nadrukować jedno wielkie logo na środku każdego arkusza?

– To zależy jaką metodą drukujemy. Jeżeli wybrali Państwo niski nakład typu 2000 sztuk arkuszy to wtedy TAK -można wydrukować jedno duże logo centralnie na każdym arkuszu, ale jeśli wybrali Państwo większe nakłady powiedzmy 100kg wzwyż to wtedy nie, ponieważ przy tej metodzie drukujemy potokowo z rolki a dopiero potem tniemy w arkusze i linia cięcia wypada w losowym miejscu.

6. Czy jest różnica w cenie między papierem w arkuszach a w rolce?

– Nie. Nie ma to znaczenia, ponieważ cena papieru podana jest za kilogram. My możemy klientowi przygotować ten papier zarówno na rolkach jak i w arkuszach.

7. Jaki jest czas realizacji zamówienia?

– To zależy od nakładu. Jeżeli są to małe zamówienia typu 2000 sztuk to czas realizacji wynosi około tygodnia, ale jeśli większe typu 100kg wzwyż to okres ten wynosi około 2 tygodni, ponieważ przy pierwszej realizacji należy zamówić matryce które wykonuje dla nas firma zewnętrzna, a im też zajmuje to 2-3 dni.

8. W jakim formacie powinno się przesłać do Państwa logo do nadruku

– Najlepiej w formie wektorowej czyli np. w corelu, ale jeśli Państwo takiego nie posiadają to nie ma tragedii. Przy prostych nadrukach nasz grafik wykona je dla Państwa bezpłatnie a przy bardziej skomplikowanych pobiera niewielką opłatę w wysokości kilkudziesięciu złotych.