Papier Półpergamin z Nadrukiem

papier półpergamin z nadrukiem

Papier półpergamin z nadrukiem wykonywany jest głównie metodą potokową lub też tzw. tapetową. Oznacza to że papier w początkowej fazie jest nawinięty na rolkę. Następuje zadruk całej rolki a dopiero potem papier jest przycinany do odpowiednich arkuszy lub mniejszych rolek. Dzięki tej metodzie zyskujemy stosunkowo niski koszt nadruku w przeciwieństwie do innych metod. Z tego wynika też fakt że szerokość rolek jakie posiadamy determinuje rozmiar arkusza. Szerokość naszych rolek wynosi w okolicach 80-85cm. Oznacza to że przy doborze rozmiaru arkusza jeden z wymiarów nie może być większy niż szerokość rolki.

Drugą metodą którą również stosujemy jest druk offsetowy. Używamy go przy niskich nakładach już od 10kg papieru(wychodzi wtedy około 2000 arkuszy). Główną zaletą tej metody jest możliwość wykonania niskiego nakładu, natomiast wadą jest ograniczony rozmiar arkusza. Maksymalny arkusz jaki wchodzi do drukarki to 30x40cm. Kolejną zaletą tej metody jest możliwość scentralizowania nadruku na arkuszu. Oznacza to że nie trzeba umieszczać wielu elementów na całej powierzchni, tylko można wydrukować jedno duże logo na środku każdego arkusza. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest brak dodatkowych kosztów matrycy.

Papier półpergamin z nadrukiem – zastosowanie

Papier półpergamin z nadrukiem stosuje się do pakowania różnych produktów. Najchętniej jednak stosowany jest do pakowania żywności gdyż papier ten posiada taki właśnie atest w przeciwieństwie do zwykłych papierów pakowych. Jego standardowa gramatura wynosi 40g/m2. Oczywiście dostępne są też nieco wyższe lub niższe gramatury jeśli klient sobie tego życzy. Kolejnym zastosowaniem papieru półpergaminowego jest wykorzystanie go w branży obuwniczej i odzieżowej. Producenci bardzo chętnie używają tego papieru do pakowania ciuchów czy też do wykładania kartonów z butami.

Maksymalna ilość kolorów którą można nadrukować to 4. Na papierach drukujemy z Pantona tak więc najlepszym sposobem określenia tego jaki kolor nadruku Państwo sobie życzą jest podanie jego numeru. Ewentualnie nasz grafik może też dobrać odpowiedni kolor. Należy pamiętać że istnieją tzw. kolory specjalne które są odpowiednio droższe. Np. przy wyborze koloru złotego należy liczyć się z dodatkową opłatą która będzie wyliczona na podstawie projektu nadruku.

Stopień wybielenia półpergaminu

Stopień wybielenia papieru półpergaminowego może się od siebie nieco różnić w zależności od
partii produkcyjnej z której Państwa zamówienie będzie wykonywane.
Nie jesteśmy w stanie zagwarantować stałego stopnia wybielenia przy ponawianiu przez Państwa
zamówienia, a w szczególności gdy zamówienia te są oddalone od siebie w czasie.

Dwa skrajne przypadki pokazano na rysunku poniżej:
półpergamin biały

Matryca

Przy pierwszym zamówieniu należy wykonać matryce ale tylko przy druku metodą potokową. Aby poznać ich koszt należy nam podać rozmiar arkusza lub szerokość rolki. Matryce są wielokrotnego użytku dlatego przy kolejnych zamówieniach ich koszt jest już pomijany, chyba że zmieniamy logo – wtedy trzeba zrobić nowe matryce. Należy także pamiętać że ilość kolorów nadruku ma wpływ na ilość matryc. Krótko mówiąc matryc musi być tyle ile kolorów więc jeśli klient chce zaoszczędzić to należy zredukować ilość kolorów do jak najmniejszej liczby. Najlepiej do jednego koloru.

Papier półpergamin z nadrukiem – Wycena

Jeśli chcą Państwo poznać dokładną wycenę prosimy o telefon: 33 810 48 33 lub maila: biuro@bielprint.pl
Proszę wtedy podać nakład i ilość kolorów nadruku.

Zapraszamy do współpracy.

Najczęściej zadawane pytania

1. Jeżeli minimum produkcyjne dla nadruku flekso wynosi 100 kg to czy mogę zamówić 2 różne rozmiary po 50kg każdy?

– Tak, ale pod warunkiem że jeden wymiar będzie wspólny, np. zamawiając 100kg rozmiaru 40x60cm połowę arkuszy tniemy na pół i wychodzi nam rozmiar 40×30 lub w innej podobnej konfiguracji. Chodzi o to że papier pakowy z nadrukiem wykonywany jest z rolki a dopiero później cięty w arkusze i minimum produkcyjne które musimy włożyć do maszyny to około 100kg papieru. Dopiero potem następuje cięcie i pakowanie.

2. Czy matrycę raz wykonaną można używać w przyszłości, a jeśli tak to na jak długo starcza?

– Oczywiście że tak, matryca jest wielokrotnego użytku i jeżeli przy następnym zamówieniu nie zmieni się nadruk to w zasadzie można z tej matrycy korzystać do woli. Oczywiście nawet matryca ma swoją żywotność i kiedyś w końcu się zużyje ale to się bardzo rzadko zdarza bo taka matryca starcza na kilka milionów odbić.

3. Jaki jest czas realizacji całego zamówienia?

– Średni czas realizacji to około 2 tygodnie. Oczywiście każde zamówienie jest indywidualnie przez nas rozpatrywane i planowane dlatego też powyższy czas jest przybliżony. Dokładny czas realizacji zależy między innymi od ilości kolorów nadruku i od tego czy jest to nowe zamówienie czy ponowienie (przy nowym zamówieniu należy wykonać matrycę którą dostarcza nam firma zewnętrzna – im też zajmuje to kilka dni).

4. Czy papier półpergamin z nadrukiem posiada atest do kontaktu z żywnością?

– Tak, posiada. Jedynie papiery pakowe nie mają takiego atestu. Papier półpergamin z nadrukiem stosowany jest przede wszystkim w przemyśle spożywczym więc taki atest musi posiadać, tak samo jak papier powlekany czy bibułowy.

5. Ile arkuszy mieści się w 1 kg papieru?

Wszystko zależy od tego jaki rozmiar arkusza klient wybierze oraz jaką gramaturę będzie posiadał wybrany papier półpergamin z nadrukiem. Jeżeli przyjmiemy że Papier ten ma gramaturę w okolicach 40g/m2 to wtedy wiemy że 1m2 takiego papieru będzie ważył 40g. I teraz dla przykładu weźmy taki scenariusz że klient chce rozmiar arkusza 50x50cm. Z tego wynika że 1 taki arkusz będzie warzył około 10g. No i teraz już wiemy że w 1 kg papieru będzie około 100 arkuszy. Ale jeżeli klient zażyczy sobie rozmiar 30x40cm to wtedy już z jednego kilograma wyjdzie mu około 200 arkuszy.