Stylowe zabezpieczenie towaru nie jest dzisiaj fanaberią, czy luksusem dostępnym wyłącznie dla wybranych sprzedawców. To standard, którego nie można zignorować – chcąc się liczyć w swojej branży. To nie ma znaczenia, czy chodzi o lokalną piekarnię, czy duży sklep internetowy – sposób, w jaki przekazujemy produkt do klienta ma znaczenie. Nie inaczej, jeśli chodzi o papier półpergamin z nadrukiem, który może być znacznie czymś więcej niż kawałkiem materiału.

Papier półpergamin z nadrukiem – poznaj jego możliwości!

Owszem, mogłoby się wydawać, iż mamy do czynienia z delikatnym materiałem o ograniczonym potencjale. Nic bardziej mylnego! Papier półpergamin z nadrukiem nie tylko jest przydatny w wielu branżach, czy zadaniach – ale też niesie wielkie możliwości pod względem reklamowym dla świadomych przedsiębiorców.

Gdzie najczęściej stosuje się papier półpergamin z nadrukiem?

  • pakowanie różnego rodzaju produktów spożywczych (zwłaszcza wędlin, czy pieczywa),

  • pakowanie ubrań, książek, czy innych wyrobów (ozdoby, naczynia),

  • forma ochrony i estetycznego podawania bukietów oraz kwiatów,

  • zabezpieczenie delikatnych przedmiotów ze szkła czy porcelany,

  • zabezpieczenie różnego rodzaju towaru do wysyłki (sklepy internetowe).

Jak widać, spektrum zastosowania papieru półpergaminowego jest naprawdę szerokie – a lista ta zdecydowanie nie jest niewyczerpana.

Co ważne, w każdym z tych miejsc papier półpergamin z nadrukiem nie musi być jedynie sposobem zabezpieczenia. Jego charakterystyczna tekstura kojarząca się z luksusowymi, czy po prostu dobrej jakości produktami powinna być zdecydowanie wykorzystana przez właściciela biznesu jako ważny element strategii reklamowej. Każdy towar wiele zyska, gdy zostanie obleczony w papier półpergamin z nadrukiem w bezpośredni sposób nawiązującym do brandingu marki, a szczególnie – jeśli zostanie to wykonane w sposób estetyczny i profesjonalny.

Dlaczego papier pergaminowy z nadrukiem to dobry wybór?

Walory estetyczne papieru półpergaminowego nie są jedynymi, o jakich warto wspomnieć na potrzeby tego artykułu. Z pewnością niejeden czytelnik może się zastanawiać, dlaczego wybrać papier półpergamin z nadrukiem, a nie klasyczną jednorazówkę. Wyjaśnijmy to na przykładzie wspomnianej już wędliny – sprzedawca będzie miał łatwiejsze zadanie, gdy trzeba będzie w sposób szybki, estetyczny i wygodny przekazać zamówiony towar w ręce klienta, gdy będzie miał do dyspozycji właśnie papier półpergaminowy.

To zdaje się być dość znanym faktem. Jako osoba decyzyjna musisz jednak popatrzeć na ten aspekt nieco szerzej – bowiem wraz z okraszonym logo papierem półpergaminowym pojawi się też element brandingowy sklepu, a poza tym – ten sposób zabezpieczenia towaru może przyczynić się do przedłużenia jego świeżości bardziej niż wtedy, gdyby wybrana wędlina była umieszczona wyłącznie w jednorazówce. Wnioski same się nasuwają – bardziej zadowolony klient!

Czym wyróżnia się papier półpergamin do pakowania od Bielprint?

Papier półpergamin z nadrukiem, podobnie jak dostępny w naszej ofercie papier pakowy (zobacz: https://www.bielprint.pl/papier-pakowy-z-nadrukiem-2/) to precyzyjny owoc pracy całego naszego zespołu.

Wykonujemy go, korzystając w zależności od potrzeb z jednej z dwóch metod:

  • potokowa/tapetowa,

  • offsetowa.

Metoda potokowa polega na zadruku całego papieru (uprzednio nawiniętego na rolkę) – po to, by w następnej kolejności został on przycięty do mniejszych rolek, bądź odpowiednich arkuszy. Pozwala nam to zagwarantować atrakcyjny stosunek ceny do jakości dla swoich klientów, a tym samym sprawia, że taki estetycznie wykonany papier półpergamin z nadrukiem staje się naprawdę opłacalnym elementem marketingowej układanki.

Druga metoda (offsetowa) to propozycja dla osób zainteresowanych niskimi nakładami, co jest jej główną zaletą. Warto jednak podkreślić, że tutaj maksymalne wymiaru papieru to 30×40 cm, więc nie we wszystkich przypadkach będą wystarczające. Jednak wtedy możemy zwrócić się ponownie do metody opisanej powyżej. W kontekście offsetu warto podkreślić jeszcze jeden atut – możliwość scentralizowania nadruku na arkuszu, dzięki której zamówiony papier półpergamin z nadrukiem może być ozdobiony wyłącznie jednym dużym logo na środku każdego pojedynczego arkusza. Nie ma konieczności umieszczania wielu elementów nadruków na całej jego powierzchni. W przypadku wybrania tej metody eliminuje się również obecność dodatkowych kosztów związanych z przygotowaniem matrycy.

Reasumując – bez względu na wybraną metodę, jesteśmy w stanie przygotować papier półpergamin z nadrukiem zgodny z indywidualnymi potrzebami i zawsze staramy się doradzić możliwie jak najlepiej dopasowane (również pod względem budżetu) rozwiązanie. Wysoka jakość naszych produktów, wyspecjalizowane zaplecze techniczne, jak i ogromny potencjał papieru półpergaminowego to połączenie zalet, które przynosi realne korzyści biznesowe – w tym wizerunkowe.