Papier Pakowy z Nadrukiem

papier pakowy z nadrukiem

Charakterystyka

Papier Pakowy z nadrukiem występuje w opcji białej(ale nie śnieżnobiałej tylko raczej ecru) oraz tak zwanej ekologicznej czyli brązowej, jednak to biały papier jest nieco tańszy. Nadruk na nim wykonujemy metodą potokową lub też tz. tapetową. Oznacza to druk papieru który w początkowej fazie jest nawinięty na rolkę. Następuje zadruk całej rolki a dopiero potem papier jest przycinany do odpowiednich arkuszy lub mniejszych rolek. Dzięki tej metodzie zyskujemy stosunkowo niski koszt nadruku w przeciwieństwie do innych metod.

Natomiast papier pakowy brązowy zazwyczaj występuje w nieco wyższej gramaturze niż biały. Jego brązowy kolor sprawia że produkty w niego owijane wyglądają bardzo ekskluzywnie i kojarzą się z opakowaniem przyjaznym środowisku. Zresztą papier jest przyjazny środowisku i nie stanowi żadnego zagrożenia dla degradacji środowiska.

Kolejną metodą której używamy jest druk offsetowy. Jednak ta metoda ma pewne ograniczenie, a mianowicie rozmiar arkusza. Maksymalny rozmiar arkusza jaki wchodzi do maszyny to 30x40cm. Ale są też zalety, np. można wykonać bardzo małą ilość jak 10kg czyli około 2000 arkuszy. Dodatkowo nadruk może być scentralizowany. Oznacza to że nie trzeba umieszczać wielu elementów na całej powierzchni arkusza tylko można wydrukować jedno duże logo na środku. Kolejną zaletą metody offsetowej jest brak dodatkowego kosztu matrycy jaki ma miejsce przy zadruku potokowym.

Przy nadruku offsetowym standardowo używamy podstawowych kolorów: CZARNY, SZARY(uzyskiwany z czarnego), CZERWONY, ZIELONY, ŻÓŁTY, MAGENTA, CYJAN, GRANAT (P286).
Oczywiście istnieje możliwość wydruku każdym innym kolorem, ale wtedy pobierana jest dodatkowa opłata.

Papier pakowy z nadrukiem stosowany jest wszędzie tam gdzie nie jest wymagany atest do kontaktu z żywnością, gdyż papier ten jest produkowany po części z recyklingu i takiego atestu posiadać nie może.
Ale dzięki temu jest to najtańszy papier pakowy z nadrukiem na rynku. Nasi klienci chętnie używają go w sklepach monopolowych do owijania butelek, w sklepach obuwniczych oraz w wielu innych punktach sprzedaży produktów, między innymi przemysłowych.

Papier pakowy z nadrukiem – gramatura

Standardowa gramatura tego papieru to 45-50g/m2. Oczywiście dostępny jest też papier o wyższej gramaturze, jeśli klient sobie tego życzy. W niektórych przypadkach wyższa gramatura wiąże się z niższą ceną, ale za to mniej arkuszy wychodzi z jednego kilograma. Na papierach głównie drukujemy z Pantona tak więc najlepszym sposobem określenia tego, jaki kolor nadruku Państwo sobie życzą, jest podanie jego numeru. Ewentualnie nasz grafik może też dobrać odpowiedni kolor.

Matryca

Przy pierwszym zamówieniu należy wykonać matryce. Aby poznać ich koszt należy nam podać rozmiar arkusza lub szerokość rolki. Matryce są wielokrotnego użytku dlatego przy kolejnych zamówieniach ich koszt jest już pomijany, chyba że zmieniamy logo – wtedy trzeba zrobić nowe matryce. Należy pamiętać że ilość matryc zależna jest od ilości kolorów nadruku.

Krótko mówiąc każdy kolor musi mieć osobną matrycę, a więc jeśli chcą Państwo zminimalizować koszt to proponujemy nadruk w jednym kolorze. Wtedy wystarczy wykonać jedną matrycę.

Wycena

Jeśli chcą Państwo poznać dokładną wycenę prosimy o telefon: 33 810 48 33 lub maila: biuro@bielprint.pl
Proszę wtedy podać nakład i ilość kolorów nadruku.

Zapraszamy do współpracy.

Najczęściej zadawane pytania

1. Jeżeli minimum produkcyjne dla nadruku flekso wynosi 100 kg to czy mogę zamówić 2 różne rozmiary po 50kg każdy?

– Tak, ale pod warunkiem że jeden wymiar będzie wspólny, np. zamawiając 100kg rozmiaru 40x60cm połowę arkuszy tniemy na pół i wychodzi nam rozmiar 40×30 lub w innej podobnej konfiguracji. Chodzi o to że papier pakowy z nadrukiem wykonywany jest z rolki a dopiero później cięty w arkusze i minimum produkcyjne które musimy włożyć do maszyny to około 100kg papieru. Dopiero potem następuje cięcie i pakowanie.

2. Czy matrycę raz wykonaną można używać w przyszłości, a jeśli tak to na jak długo starcza?

– Oczywiście że tak, matryca jest wielokrotnego użytku i jeżeli przy następnym zamówieniu nie zmieni się nadruk to w zasadzie można z tej matrycy korzystać do woli. Oczywiście nawet matryca ma swoją żywotność i kiedyś w końcu się zużyje ale to się bardzo rzadko zdarza bo taka matryca starcza na kilka milionów odbić.

3. Jaki jest czas realizacji całego zamówienia?

– Średni czas realizacji to około 2 tygodnie. Oczywiście każde zamówienie jest indywidualnie przez nas rozpatrywane i planowane dlatego też powyższy czas jest przybliżony. Dokładny czas realizacji zależy między innymi od ilości kolorów nadruku i od tego czy jest to nowe zamówienie czy ponowienie (przy nowym zamówieniu należy wykonać matrycę którą dostarcza nam firma zewnętrzna – im też zajmuje to kilka dni).

4. Czy papier pakowy z nadrukiem posiada atest do kontaktu z żywnością?

– Ten konkretny papier nie posiada takiego atestu. Jedynie papiery półpergaminowe, bibułowe i powlekane mają taki atest. Papier pakowy nie musi posiadać takiego atestu ponieważ jest to najtańszy papier makulaturowy stosowany do pakowania produktów nie spożywczych np. odzieży, butelek w sklepach monopolowych czy też innych produktów.

5. Ile arkuszy mieści się w 1 kg papieru?

Wszystko zależy od tego jaki rozmiar arkusza klient wybierze oraz jaką gramaturę będzie posiadał wybrany papier pakowy z nadrukiem. Jeżeli przyjmiemy że Papier ten ma gramaturę w okolicach 45g/m2 to wtedy wiemy że 1m2 takiego papieru będzie ważył 45g. I teraz dla przykładu weźmy taki scenariusz że klient chce rozmiar arkusza 50x50cm. Z tego wynika że 1 taki arkusz będzie warzył około 11g. No i teraz już wiemy że w 1 kg papieru będzie około 90 arkuszy.