Papier Bibuła z Nadrukiem

papier bibuła z nadrukiem

Charakterystyka papieru bibułowego

Papier bibuła z nadrukiem to najcieńszy papier na rynku na którym można wykonać nadruk. Jego niska gramatura 17-24 g/m2 sprawia że jest on bardzo wydajny.

Papier bibuła z nadrukiem występuje u nas w trzech opcjach.

  1. Zwykła bibuła: o gramaturze 24g. Papier ten jest biały i lekko matowy.
  2. Papier bibuła gładzona: o gramaturze 18g. Jest on lekko przeźroczysty
  3. Papier bibuła bez-kwasowy(tzw. satynowy): o gramaturze 17g. Jest bardziej przeźroczysty od zwykłej bibuły i wygląda ekskluzywniej. Delikatnie szeleści w rękach. Jest też sporo droższy od zwykłej bibuły.

Wszystkie typy bibuły nadają się do kontaktu z żywnością. Na bibule drukujemy potokowo.

Ze względu na dobry stosunek jakości do ceny, zdecydowana większość klientów wybiera bibułę gładzoną, występuje ona w opcji białej i czarnej z tym że czarna jest droższa. Papier bibułowy najczęściej stosuje się do pakowania obuwia, odzieży lub jak niektórzy klienci, do pakowania towarów ekskluzywnych. Produkt zapakowany w taką bibułę podnosi jego prestiż. Możliwe jest przycięcie arkuszy do dowolnego rozmiaru, chociaż standardem jest rozmiar 50x70cm. Bibułę możemy też nawinąć na rolki o wadze około 10-15kg.

Bibuła z nadrukiem fotograficznym

Na bibule jesteśmy w stanie wydrukować dowolną fotografię w jednym kolorze, tak jak to pokazano na poniższym zdjęciu. Druk może być w odcieniu o dowolnym kolorze chociaż najlepiej prezentują się odcienie szarości.
bibuła z nadrukiem fotograficznym

Matryca

Przy pierwszym zamówieniu należy wykonać matryce. Jeżeli projekt nadruku nadaje się do jego zapętlenia to wystarczy zwykła tańsza matryca, ale jeśli logotyp jest nietypowy i nie da się go zapętlić wtedy należy wykonać tuleję elastomerową (SLEEVE). Matryce te są przeznaczone do druku bez-końcowego bez widocznego łączenia logo na obwodzie druku. Aby poznać ich koszt należy nam podać rozmiar arkusza lub szerokość rolki i przesłać projekt nadruku(najlepiej w krzywych). Matryce są wielokrotnego użytku dlatego przy kolejnych zamówieniach ich koszt jest już pomijany, chyba że zmieniamy logo – wtedy trzeba zrobić nowe matryce.

Papier bibuła z nadrukiem – wycena

Jeśli chcą Państwo poznać dokładną wycenę prosimy o telefon: 33 810 48 33 lub maila: biuro@bielprint.pl
Proszę wtedy podać nakład i ilość kolorów nadruku.

Zapraszamy do współpracy.

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy papier bibuła z nadrukiem posiada atest do kontaktu z żywnością?

– Oczywiście że tak, tak samo jak papier półpergamin czy powlekany. Tylko zwykły papier pakowy który jest robiony po części z makulatury nie posada takiego atestu.

2. Jaką najmniejszą ilość tego papieru muszę zamówić aby było możliwe wykonanie na nim nadruku?

– Minimum produkcyjne dla bibuły z nadrukiem wynosi 150kg, ale zamawiając 300kg wzwyż można uzyskać dużo lepszą cenę.